מעורבות חברתית להתפתחות אישית

                                                   התוכנית למעורבות חברתית הינה תוכנית תלת שנתית אשר כלל תלמידי בית הספר לוקחים בה חלק. 

בין מטרותיה של התוכנית:  טיפוח בני נוער אחראים, בוגרים אשר תורמים ומגלים מעורבות בקהילתם.

התכנית נפתחה השנה ביום שיא שכלל צפייה בהצגה מרגשת "שנת חיי היפה ביותר", המתארת קשר הנרקם בין נער מתבגר במהלך ההתנדבות שלו, לבין קשישה אצלה הוא מתנדב. ההצגה לא הותירה אף עין יבשה. בהמשך התקיים יריד, במרכז הנוער בעיר, בשיתוף עם הרשות המקומית, במהלכו התלמידים נחשפו למקומות ההתנדבות השונים ובחרו מקום התנדבות בו יתנדבו במהלך שנת הלימודים. בין מקומות ההתנדבות והפרויקטים השונים, ניתן למצוא מקומות מגוונים: 

1.       מערך יעלים - תלמידי שכבת י', מתנדבים עם בני נוער עם מגוון מוגבלויות, ומעלים יחד מופע שמוצג בפני קהל. התלמידים שותפים לתרבות הפנאי של הנערים ומסייעים להם בחזרות לקראת המופע ובהשתלבות במגוון תפקידים. המפגשים המשותפים מרגשים ויוצרים חיבור וקשר חזק בין התלמידים לבני הנוער במערך יעלים. 

2.       "ניפגש בחמש"- תוכנית של "קדימה מדע" נועדה לקידום לימודי המתמטיקה בישראל. תלמידי החטיבה העליונה חונכים תלמידים הלומדים בחטיבות הביניים, במטרה לחזק את מקצוע המתמטיקה. החונכות מחזקת את התלמידים מבחינה מקצועית ומחזקת את הקשר בין התלמידים בחטיבה העליונה לתלמידי חטיבת הביניים. 

3.       "אלבום לנופל"- תוכנית שנעשית יחד עם בית יד לבנים ותלמידי בית הספר, בהנחייתם של סטודנטים מלווים. מטרת התוכנית היא להנציח את זכר הנופל על ידי יצירת קשר בין בני  הנוער לבין המשפחות השכולות בעיר. התהליך כולל ביקור בבית משפחתו של הנופל, איסוף חומרים, תמונות וסיפורים על חייו ועיבוד המידע לאלבום בשני עותקים, האחד יימסר  למשפחה והשני לבית יד לבנים. 

4.        חבילות שי לחיילים – תלמידי ביה"ס תורמים מוצרי מזון וממתקים ואורזים לחבילות שי לחיילים מיחידת המסתערבים.

גאווה מקומית - דורון פרגר תלמיד שכבת יב' זוכה פרס שר החינוך לנוער מתנדב