תלמידים, הורים ומורים יקרים,

בשנה"ל תש"פ נפתחה מגמת לימוד חדשה - מגמת הנדסת חלל, באישור משרד החינוך והאגף לטכנולוגיה.

במגמה לומדים 16 תלמידים שייהנו מהניסיון והידע שהצטבר בנושא החלל, בבית הספר.

תלמידי המגמה יהיו שותפים פעילים ומובילים בשיקום מעבדת החלל שנפגעה כתוצאה מכשל טכני, בלתי צפוי ומצער.

בימים אלה, אנו שוקדים במרץ רב, על שיקום המעבדה: תכנון ובנייה מחדש של מעבדת החלל, שהיא מעבדה ייחודית בארץ בתעשיית החלל. על עבודת השיקום מופקדים תלמידים, מתנדבים מתחום ההנדסה והחלל, סטודנטים מובילים מהטכניון וכמובן מורים המלווים את הפרויקט מתחילתו. הניסיון שהצטבר אצלנו בתחום זה יאפשר לנו לבנות מעבדה משופרת ומשוכללת יותר.

בנוסף, בימים אלה, מושלמת הקמתו של מרחב ליזמות טכנולוגית, מרחב חדשני וייחודי שמספק סביבה לימודית עשירה בטכנולוגיה, במדע ובחדשנות, במרחב זה אף נבנה על ידי סוכנות החלל ומשרד המדע "חדר נקי", שבו יורכב הננו לוויין לקראת שיגורו ב-2020.

בית ספרנו הוכר כבית ספר 'ירוק מתמיד' מטעם משרד החינוך והמשרד לאיכות הסביבה בזכות התמדתו בחינוך לערכים סביבתיים, למודעות סביבתית ולקיימות, וזאת באמצעות הסברה נרחבת בשיעורים, הקמת מועצה ירוקה ופעילויות לשמירה על איכות הסביבה. כן, פועלת בבית הספר חנות יד שניה המופעלת על ידי תלמידי המועצה ומיועדת לקהל הרחב וגינה אקולוגית-הידרופונית. ההכנסות ממיזמים אלה מופנים לטובת תלמידים.

אני שמחה לספר כי אחוז הזכאות הסופי לבגרות בשנה"ל תשע"ח עומד על 89.4%. מנתוני בגרות מועד קיץ בלבד (עדיין ללא מועד חורף) של שנה"ל תשע"ט אנו עומדים על 93.2% זכאות לבגרות. נתונים אלה מעידים על העשייה החינוכית המרשימה בביה"ס, המסורה והמחויבות של צוות ההנהלה, המורים ובעלי התפקידים השונים. כלל מורי בית הספר זכו גם השנה בתגמול דיפרנציאלי, שמשמעותו בונוס כספי, חד פעמי, המהווה תמריץ בעבור ההישגים המרשימים בשנה"ל תשע"ח.

בצד ההישגים הראויים לשבח, אנו ממשיכים לחשוב על מתן מענה לתלמידים מתקשים ולכן אנו ממשיכים בהפעלתו של מרכז להוראה מתקנת המופעל על ידי מורים מבית הספר, המומחים בתחום אסטרטגיות למידה. מנתוני התלמידים שנעזרו במרכז בשנה קודמת עולה כי חל שיפור משמעותי ביכולות הלמידה ובהישגיהם.

בית ספרנו חרט על דגלו חינוך למצוינות אישית, לימודית וערכית. אנו מאמינים כי בצד הדוגמא האישית של ההנהלה, צוות המורים והעובדים, עלינו להעניק לתלמידינו הזדמנויות שוות להצליח וסביבה לימודית רגשית ותומכת. נמשיך להוביל את תלמידינו למצוינות, תוך מתן יחס אישי, פתוח וחם ומענה לצרכים המגוונים. נמשיך לעורר השראה בתלמידנו לבניית חיים משמעותיים ולהתפתחות אישית וחברתית. אני שמחה לציין בפני קוראי המידעון כי בקרב בוגרי מחזור 2017 עומד שיעור הקצונה בקרב הבנים והבנות בוגרי בית ספרנו הגבוה ביותר ביחס לשיעור הקצונה במחוז וביחס לשיעור הקצונה בארץ. נתונים מרשימים אלה מעידים על איכותם של תלמידינו ועל מחויבותם למדינה, לעם ולקהילה.

בית ספרנו כבית ספר קהילתי ממשיך לקיים ערבי בית מדרש, סדנאות בנושאים ערכיים שונים, ערבי זמר, ימי שיא ושעורי חינוך. אנו ממשיכים לחנך לערכים של ציונות ואהבת המולדת ועושים זאת בדרכים שונות ומגוונות, תוך נגיעה בנושאים רבים. בתוך כך אנו מעודדים את תלמידינו להצטרף למסגרות וקבוצות מנהיגות רבות הקיימות בבית הספר, כמו: מש"צים, מועצת תלמידים ומועצות שכבתיות, מנהיגות ירוקה, מנהיגי דרך, קבוצות דיבייט, יזמים צעירים, מנחי עמיתים ועוד. במידעון זה תמצאו שלל מאמרים, כתבות ותמונות הסוקרות את הפעילות הענפה של בית ספרנו בתחומים הלימודיים והאקדמיים לצד עשייה ערכית- חברתית.

זה המקום להודות לצוות הרכזות, היועצות, המחנכים, המורים, הסייעות, המתרגלים וכלל העובדים המסורים, על מחויבות ומקצועיות ללא פשרות, על האמונה בתלמידים וביכולת שלהם למצות את יכולותיהם ועל עבודה קשה, יומיומית, המשקפת את החריצות וההתמדה של הצוות כולו.

ברצוני לאחל לתלמידינו הצלחה גדולה והמשך שנת לימודים מוצלחת ועשירה בעשייה ובהישגים מרשימים!

ברוריה הספל

מנכ"לית בית הספר רוגוזין קרית אתא